0
Wigilia 15 grudnia

W czwartek 15 grudnia 2016r. w Kawiarni „Lira” odbyła się wigilia ekumeniczna zorganizowana przez Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” oraz Muzułmańską Gminę Wyznaniową w Bohonikach.

Było to spotkanie połączone z podsumowaniem programu „Działaj Lokalnie IX 2016” i konkursu „Opowiedz…”, w którym główną nagrodę zdobyło Stowarzyszenie „Placówka” w kategorii motyw, drugie miejsce zajeło Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Szudziałowo, natomiast w kategorii człowiek pierwsze miejsce zajęło Stowarzyszenie Uśmiech Dziecka.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele trzech wyznań: katolicyzmu, prawosławia i  muzułmańskiego, grupy realizujące projekty „DL”, stypendyści oraz przedstawiciele sokólskich szkół. Nie zabrakło również przedstawicieli Urzędu Miasta – z Burmistrzem Adamem Kowalczukiem na czele.

Uroczystość rozpoczęto prezentacją siedemnastu projektów „Działaj Lokalnie” z podsumowaniem tegorocznych działań. Następnie grupa seniorów z UTW swoim przedstawieniem wprowadził nas w świąteczny nastrój i zachęcił do śpiewania kolęd. Dzieci ze świetlic środowiskowych „Koniczynka” i „Stokrotka” wspólnie z wychowawczyniami panią Anną i Martą wystawiły piękne przedstawienie jasełek.

Zgromadzeni duszpasterze odmówili modlitwy, goście podzielili się symbolicznym opłatkiem składając przy tym świąteczne i noworoczne życzenia i zasiedli do wspólnej kolacji.
Sponsorami uroczystości byli: Polsko Amerykańska Fundacja Wolności, Burmistrz Sokółki,  Fundacja im. St. Batorego, Gmina Muzułmańska, Piekarnia Marwibog, PSS Jaskółka, Bank Żywności w Suwałkach. Mikołajowe paczki zawierały produkty ze zbiórek żywności oraz od Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Sokółka. Wigilię przygotowała grupa Kobiet z Ośrodka Wspracia Rodziny.

Brak możliwości komentowania