0
Ruszył projekt „Dbamy o drzewa miejskie – inicjatywy społeczne” ze środków Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych

Głównym celem projektu jest uświadomienie 20 dzieci ze świetlic środowiskowych „Koniczynka” i „Stokrotka” i 10-ciu ich rodzinom – roli drzew, krzewów i terenów zieleni w przestrzeni miasta Sokółka, oraz nauczenie ich ochrony zieleni i właściwej pielęgnacji posadzonych drzew i krzewów.

Dodatkowym celem jest zadrzewienie i za zielenienie najbliższego otoczenia dzieci uczęszczających do świetlic środowiskowych oraz Schroniska Zwierząt w Sokółce.
W planowanych działaniach, chcemy nawiązać do projektu realizowanego w latach 2012-2013 pt.”Kocham Sokółkę -dbam o jej estetykę” ze wsparciem środków V4. Posadziliśmy wówczas wspólnie z naszymi podopiecznymi zakupione z własnych środków 360 drzew i krzewów o wartości 2838zł-na terenie miasta Sokółka-przy szkołach, blokach i przedszkolach. Chcemy teraz przyjrzeć się tym naszym drzewom, zrobić zdjęcia, przeprowadzić pielęgnację z pomocą uczniów i mieszkańców (m.in. usuniemy złamane konary i zabezpieczymy na zimę). Aby dzieci i rodzice nauczyli się właściwej pielęgnacji – przeprowadziliśmy już, warsztaty z udziałem eksperta zieleni. Na warsztatach dzieci miały okazję dowiedzieć się jaka jest rola drzew i krzewów w środowisku miejskim, poznali też sposoby ochrony drzewostanów,oraz chronione zasoby Puszczy Białowieskiej i Puszczy Knyszyńskiej. Z pomocą dzieci i wolontariuszy posadziliśmy drzewa przy Schronisku Zwierząt w Sokółce przy ul. Białostockiej.