0
Rekordowa Zbiórka Mikołajkowa

W ramach Ogólnopolskiej Zbiórki Federacji Funduszy Lokalnych w Polsce pod hasłem „1000 Mikołajów na Dzień Dobroczynności zbiera na stypendia dla ubogiej młodzieży” w dniu 6 grudnia 2017 r. 111 wolontariuszy Fundacji „SFL” w strojach Mikołajów odwiedziło mieszkańców Sokółki w ich biurach i domach zbierając do puszek datki na stypendia.

Mimo niesprzyjającej pogody, dzielni wolontariusze – uczniowie sokólskich szkół, stanęli na wysokości zadania i uzbierali rekordową sumę pieniędzy, wzbogacając Fundusz Stypendialny o 5132,71 zł!

Wolontariusze zostali przydzieleni do określonych rejonów Sokółki. Rejonem który okazał się najhojniejszym, to rejon ulic Targowej, Dąbrowskiego, Białostockiej i 1 Maja, za który odpowiedzialni byli wolontariusze ze Szkoły Podstawowej z Oddziałem Integracyjnym nr 2 w Sokółce zajmując tym samym I miejsce. Zebrali oni kwotę 1631,71 zł.

Drugie miejsce zajęli wolontariusze  ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce, uzbierali łącznie 925 zł (w rejonie Placu Kościuszki, Osiedla Centrum, ul. Grodzieńskiej). Trzecie miejsce zajął Zespół Szkół Rolniczych z kwotą 907,18 zł (w rejonie ul. Piłsudskiego, ul. Ściegiennego, ul. Sikorskiego).

Wolontariusze z wygranej szkoły w ramach podziękowania, zostaną zaproszeni na spotkanie opłatkowe organizowane przez Fundację „SFL” w dniu 15 grudnia 2017 r., gdzie zostaną wręczone upominki w postaci kalendarzy biurowych oraz słodyczy, a dla dwóch uczniów najbardziej zaangażowanych w zbiórkę zaproponujemy wyjazd do Warszawy podczas ferii zimowych, na indywidualne zaproszenie Pani Grażyny Sienkiewicz – fundatorki dwóch stypendiów imiennych. Nagrodę za udział w zbiórce zaproponowała również Burmistrz Sokółki – Pani Ewa Kulikowska.