0
Wigilia ekumeniczna 2017

W piątek 15 grudnia 2017r. w Kawiarni „Lira” odbyła się wigilia ekumeniczna zorganizowana przez Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” z udziałem Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Bohonikach. Było to spotkanie połączone z podsumowaniem programu „Działaj Lokalnie X 2017” i konkursu „Opowiedz…” 2017.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele czterech kultur: katolicyzmu, prawosławia i muzułmańskiej i romów oraz grupy realizujące projekty „DL”, stypendyści oraz wolontariusze sokólskich szkół. Nie zabrakło również przedstawicieli Urzędu Miasta – z Zastępcą Burmistrza Adamem Kowalczukiem na czele. Zaszczycił nas swoją obecnością Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej -Mieczysław Baszko oraz Przewodniczący Rady Miejskiej – Daniel Supronik.

Uroczystość rozpoczęto prezentacją osiemnastu projektów „Działaj Lokalnie” z podsumowaniem tegorocznych działań. Członkowie Zarządu Fundacji wręczyli nagrody i upominki konkursu „Opowiedz…2017”, upominki od fundatorki w 2 imiennych stypendiów Grażyny Sienkiewicz i podziękowania wolontariuszom za udział w zbiórkach żywności. Wspólnie z Adamem Kowalczukiem zostały wręczone upominki z udziałem w zbiórce Mikołajkowej – 6.XII.2017r.

Zgromadzeni duszpasterze odmówili modlitwy, goście podzielili się symbolicznym opłatkiem składając przy tym świąteczne i noworoczne życzenia i zasiedli do wspólnej kolacji.
Dzieci ze świetlic środowiskowych „Koniczynka” i „Stokrotka” wspólnie z wychowawczyniami panią Anną i Martą wystawiły piękne przedstawienie jasełek i zachęciły do współnego śpiewania kolęd.

Sponsorami uroczystości byli: Polsko Amerykańska Fundacja Wolności, Burmistrz Sokółki, Fundacja im. St. Batorego, Gmina Muzułmańska, Piekarnia Gs Sch, Bank Żywności w Suwałkach, BGŻ Paribas, Tesco . Mikołajowe paczki zawierały produkty ze zbiórek żywności.

Fot. T. Opoka

Brak możliwości komentowania