0
Rusza projekt pod tytułem „Sokólski Tygiel Kultury”

Fundacja „SFL” rozpoczyna realizację projektu, pod tytułem „Sokólski Tygiel Kultury”, współfinansowanego ze środków Urzędu Miasta, środków Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i środków własnych.

Projekt rozpocznie się od wydarzenia w dniu 08.02.2018r. w kawiarni „Lira”. Wydarzenie to spotkanie „Giving Circle” TFN, do prowadzenia, którego na terenie Polski ma wyłącznie Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Będzie to pierwsze tego rodzaju wydarzenie w dziejach Sokółki.
„Giving Circle” polega na przedstawieniu planowanych do realizacji projektów i następnie wylicytowaniu przez uczestników, kwot na wybrany projekt. Do udziału w evencie zgłosiły się następujące organizacje:
-Klub Żeglarski Żagiel w Sokółce: referujący: Katarzyna Czarniecka, tytuł projektu:”Poznaję tradycje żeglarskie, w mojej małej ojczyźnie”,
-UTW referujący: Teresa Galewska, tytuł projektu: „Pamięć zwyczajów łączy pokolenia”,
-Sokólski Ośrodek Kultury- Zespół Jemioła; referujący: Zbigniew Dębko, tytuł projektu: „Pieśń na 100-lecie Niepodległej”,
-Stowarzyszenie Uśmiech Dziecka, referujący: Przemysław Dziaduła, tytuł projektu: „Nasza Polska”,
-Związek Tatarów RP w Bohonikach, referujący: Lila Asanowicz, tytuł projektu: „Kaligrafia a wielokulturowość”.
Wszystkie wyżej wymienione projekty dotyczą działań kulturalnych w obszarze 4 kultur, związanych między innymi z setną rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Opisy projektów i zasady udziału w spotkaniu są na stronie Fundacji: www.fundacjasfl.pl
W tym spotkaniu mogą uczestniczyć, wszystkie osoby dorosłe, z listy przedsiębiorców, samorządu, organizacji pozarządowych. Zaproszenie na spotkanie można nabyć w siedzibach wyżej wymienionych organizacji lub w siedzibie Fundacji „SFL”w godz. 8.00-16.00 do dnia 05.02.2018r.

Jeśli chcesz wesprzeć kulturę zgłoś się do Fundacji „SFL” - po zaproszenie na „Giving Circle”do 05.02.2018r.!

Brak możliwości komentowania