0
„Dla wszystkich starczy miejsca”

Stowarzyszenie Q Pomocy realizuje projekt „Dla wszystkich starczy miejsca”, którego celem jest jest kultywowanie tradycji związanych z czasem Bożego Narodzenia. W ramach projektu powstanie folder poświęcony tradycjom bożonarodzeniowym w regionie.

Liczymy na pomoc mieszkańców gminy Sokółka. Prosimy o przesyłanie informacji na temat potraw, zwyczajów, wróżb, przesądów związanych z czasem Bożego Narodzenia na adres e-mail: q.pomocy@wp.pl.
W ramach projektu odbędą się również warsztaty w Muzeum Ziemi Sokólskiej podczas, których będą wykonywane ozdoby bożonarodzeniowe, konkurs na dekoracje świąteczne z recyklingu, a na zakończenie projektu spotkamy się na placu przed kinem „Sokół” na miejskiej wigilii pod chmurką. Wspólnie ubierzemy choinki, zaśpiewamy kolędy i przełamiemy się opłatkiem.
Partnerami projektu są: Urząd Miejski w Sokółce, Sokólski Ośrodek Kultury i Muzeum Ziemi Sokólskiej. W pomoc przy realizacji włączył się Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce. Termin realizacji projektu: 1 października – 31 grudnia 2015.

Projekt jest dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie – Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny”.

plakat-450x604

Brak możliwości komentowania